Eurovision 2018

Son zamanlarda, bu şarkı herkesin dudaklarında yarışıyor. Birincisi, geçen yıl Ukrayna'dan gelen yarışmanın galibi Jamal, tartışmaya neden oldu ve elbette gelecekteki yarışmanın yeri Kiev oldu. Şimdi, tutkular Rus temsilci Yulia Samoilova'nın içinde konuşma yasağı nedeniyle yükseliyor. Analistler zaten yarışın nasıl yapılacağını, kimin kazanacağını ve Eurovision 2018'in nerede yapılacağını biliyorlar.


İÇERİK

Şarkı yarışmasının tarihi

Geçen yüzyılın ellili yıllarında, Avrupa Yayın Birliği, bu kıtanın halklarını birleştirecek bir şarkı yarışması yaratmaya karar verdi. Şarkı festivali fikri, daha sonra İsviçre televizyon direktörü M. Besancon'a ait. Bu girişim Avrupa Genel Kurulu tarafından desteklendi. Sanremo'daki İtalyan Festivali bir model olarak seçildi. Her yıl bir yarışma düzenlemeye ve Avrupa'da en iyi oyuncuyu seçmeye karar verildi.

İlk şarkı festivali 24.05.1956'da Lugano'da (İsviçre) yapıldı. Sadece yedi ülke katıldı, ancak her eyaletten iki şarkı yapabildiler.Tahkı, bu sipariş iptal edildi. İlk şarkı yarışmasının galibi L. Assia idi.

Çok yakında, katılımcı sayısı, aynı aşamada eşzamanlı olarak gerçekleştirilemeyecek kadar arttı. Kuralları kökten değiştirmek zorunda kaldım. Bundan sonra, göstericileri en kötü sonucu gösteren ülkeler gelecek yıl festivale izin verilmedi.

Eurovision 2018

2004 yılında ek bir yenilik vardı. Ona göre yarışma ikiye ayrıldı: yarı final ve son bölüm.

Yarışmanın televizyon izleyicisi dünya çapında 100-600 milyon insan var. Sadece Avrupa'da değil yayınlanmaktadır. Şimdi gezegenimizin elli ülkesinde görülüyor. 2000 yılından beri internette görülebilir. 2006'da zaten yüz kırk ülke izleyicileri interneti izledi.

Mevcut kurallar

Artık Avrupa Parlamentosu üyesi ülkelerden gelen yarışmacılar yarışmalara katılıyor. Bir ülke sadece bir temsilci tarafından temsil edilebilir. En genç oyuncu on altı yaşından küçük olmamalıdır.

Eurovision'a gidecek, her ülke kendi yolunda belirliyor. Bazı ülkelerde, gelecekteki katılımcılar, ulusal televizyon seçimlerini geçmektedir, diğer ülkelerde, seçim profesyonel bir jüri tarafından yapılmaktadır. Üçüncü olarak, 50'ye 50 prensibine karar verirler. Kompozisyonun süresi üç dakikayı geçemez. Şarkının popülaritesi, yarışmaya katılan devletlerin bir televizyon oyunu tarafından belirlendi.


2009 yılında, 50/50 oranında jüri ile birlikte yarışmanın değerlendirilmeye başlandığı yeni değişiklikler yapıldı. Sonra bu sesler eklenir ve her durum puan alır. Lider yer on iki noktadan oluşan bir şarkı alır. İkincilik - on puan ile. Üçüncü - sekiz puan, vb. Kompozisyon kazanmış olan devlet, gelecek yıl için yarışmanın metresi haline geldi.

Son bölüm, Cumartesi akşamı, Mayıs ayında, saat dokuzda, Avrupa saatinde yayınlanmalıdır. Finalde performans için mücadele, finalin arifesinde, aynı zamanda 21-00 de Perşembe günü gerçekleşir. Makinenin son bölümünde düşüş:

  • rekabet sahibi
  • Fransa;
  • İspanya;
  • Almanya;
  • Birleşik Krallık.

2017 yarışması etrafındaki skandallar

Geçen yıl kazananı belirlerken Eurovision Şarkı Yarışması ile ilgili zorluklar başladı. Bilindiği gibi, Rusya temsilcisi S. Lazarev, en fazla sayıda izleyici sempatisini aldı. Birçoğu üçüncü sırayı hak etmediğine inanıyor.Örneğin, yarışma arifesinde, favori listesine girmişti. Rus sanatçısının, toplam oy sayımı neticesinde seyirciden azami puan (323) almasına rağmen, lider “1944” kompozisyonu ile Ukrayna Jamal temsilcisi oldu.

Eurovision 2018. Rusya'dan kim gidecek, katılımcılar yapılacak

Uzmanlar, bu şarkının adaletsiz bir şekilde, politik bir tepkiye sahip olduğu için festivale gittiğine inanıyorlar. Ancak, sadece hit değil, kazandı. Sonuç olarak, bir skandal patlak verdi, çünkü birçok kişi Rusya temsilcisinin özel olarak “mahk conm edildi” ve Jamale'e politik nedenlerle liderlik verildi.

Eurovision kurallarına göre, Kiev şehri 2017 yarışmasının metresi oldu. Müzikal halk yine köreldi, çünkü festivalin savaşan bir ülkede nasıl gerçekleştirilebileceği hakkında hiçbir fikri yoktu. Ancak yarışma liderliği, müzik camiasının öfkesine cevap vermedi ve yeni bir şarkı yarışmasına hazırlanmaya başladı.

Ve şimdi, bir yıl sonra, başka bir skandal ortaya çıkıyor. Ukrayna, 2017 yarışmasının organizatörü olarak, Rusya - Samoilova temsilcisi tarafından Ukrayna'nın yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle rekabete katılmayı yasaklamaktadır. Reddetme, Julia'nın Ukrayna sınırını yasadışı olarak ihlal etmesi ile açıklanmıştır. ve yetkililerin izni olmadan işgal altındaki Kırım'da konserler verdi. Eurovision liderliğinin Ukrayna Başbakanı'na temyizi işe yaramadı.

Durumun ciddiyeti, Rusya'nın bu yarışmaya daha fazla katılmayı reddetmeyi ve kendi Eurovision eşdeğerini yaratmayı düşündüğü şekildedir. Rus sahnesinin ustaları şöyle diyor: I. Kobzon, F. Kirkorov ve diğerleri. Öyle ki, ben de yarışmanın organizatörleri.Deltenre, festivalin Berlin'e olası transferini ve bireysel devletlerin Kiev'deki rekabeti boykot etme niyetini açıkladı. Bu hikaye nasıl bitiyor, zaman anlatacak. Şarkı yarışmasından bir ay kaldı ...

Bir sonraki yarışma nerede olacak 2018

Şarkı festivalinin hangi ülkeden bir yıl önce gerçekleşeceğini tahmin etmek oldukça riskli bir egzersiz. Geçmiş deneyimler gösterdiği gibi, belirli bir sanatçıya bahse giren bahisçiler çok nadiren yanılıyorlar. Tahminlerine göre, Kiev'deki Eurovision 2017 için net favoriler şunlar olacak:

İlk yer F. Gabbani İtalya
İkinci yer Blanche Belçika
Üçüncü sıra R. Bengtsson İsveç

Buna dayanarak, başkentlerden birinin Eurovision'un gelecekteki metresi olacağını varsayabiliriz:

  • Roma;
  • Brüksel;
  • Stockholm.

Yarışmaya kim katılacak 2018'de, başvuruda bulunan ülkelerin her birinde yapılacak olan seçimi gösterecek.

Eurovision 2018’de Rusya’yı kim temsil edecek?

Belirtildiği gibi, Rusya'nın Birinci Kanalı, eğer Ukrayna'nın Eurovision 2017'de Samoilov'u kabul etmeyi reddetmesi durumunda, 2018'de Rusya'dan kimin çıkacağı sorusu zaten çözülmüştür. Aday No1 Julia Samoilova olacak.

Rusya temsilcisinin 2017'ye katılmaması durumunda, Rusya Federasyonu'nun ilk kanalı bu yarışmayı Kiev'den yayınlamayacaktır. Ancak, Ruslar, aynı yıl Gürcistan'da, tutkuların yoğunluğuna göre yetişkin bir yarışmadan daha düşük olmayan Junior Eurovision Şarkı Yarışması'nı geçeceği için çok üzülemez.Related news

Eurovision 2018 image, picture
Eurovision 2018 48


Eurovision 2018 57


Eurovision 2018 61


Eurovision 2018 22


Eurovision 2018 60


Eurovision 2018 44