Voleybol: Rus Şampiyonası 2018-2019

Erkekler arasında 2018-2019 Rusya voleybol şampiyonasının programı, ülkenin en iyi kulüplerinin belirleneceği 26 heyecan verici tur sunuyor. Kadın liginde masadaki takım sayısının az olması nedeniyle 22 tur yapılacak. Bu heyecan verici sporun hayranları, normal şampiyonanın başlangıcını dört gözle bekliyorlar çünkü en ilginçlerinden biri olacak.

Erkek rekabet düzenlemeleri

Erkekler arasında Rus Voleybol Şampiyonası 2018-2019 iki aşamadan oluşmaktadır:

 • düzenli şampiyona;
 • sahne playoffları.

İlk aşamada ülkenin çeşitli şehirlerinden 14 voleybol takımı yer alıyor. Her takım, kendi mahkemelerinde ve rakibin mahkemesinde, rakiplerinden iki rakiple karşılaşacak. Düzenli şampiyonanın ilk turu 13 Ekim'de başlayacak ve final oyunları 23 Mart'ta başlayacak. Masadaki yerler kazanılan galibiyet sayısına göre dağıtıldı, bu göstergenin eşitliği durumunda, tam zamanlı takım toplantılar, belirlenen farklılıklar vb. dikkate alınır.

Zenit Kazan

Şampiyonada en iyi sekiz kulüp, "en güçlünün en güçlüsü" ilkesiyle çiftlerin oluşturulduğu play-off aşamasında düzenleniyor. Diğer bir deyişle, ilk çizgiyi alan takım sekizinci sırada olan rakiple oynayacaktır. İkinci takım altıncı, dördüncü - beşinci ile yedinci, üçüncü ile buluşacak. Üçüncü ve beşinci sıradaki maçların 1 / 4'üncü, 1 / 2'si, rakiplerinden birinin iki zaferine kadar tutulacak. Final dizileri, Mayıs ayı başlarında takımlardan birinin üç zaferine kadar gerçekleştirilecek.

Rusya'nın en iyi voleybol kulübü ünvanı turnuvasıyla birlikte, düzenli şampiyonanın sonuçlarına göre 9-14 sıraya giren takımlar arasında bir gösteri düzenlenecek. Turnuva iki turda yapılacak ve masadaki son çizgide bulunmayacak kadar şanslı olmayan takım otomatik olarak "A" yüksek ligine gidiyor. Sondan bir önceki (13) çizgiyi alan takım, "A" liginin ikinci kulesiyle üç zafere kadar geçiş oyunlarında mücadele edecek. Bu maçlar da Mayıs ayı başlarında gerçekleşecek.

Kadın rekabet düzenlemeleri

Rus Voleybol Şampiyonası 2018-2019 kadınlar arasında 12 katılımcı bulunuyor. Turnuva ayrıca iki aşamaya ayrılmıştır:

 • düzenli şampiyona;
 • sahne playoffları.

Düzenli şampiyonluk 10 Kasım'dan 24 Mart'a kadar devam edecek ve final yerler kazanılan zaferlere göre dağıtılacak. En iyi sekiz takım playofflara gidecek ve çiftler "en güçlünün en güçlüsü" ilkesi üzerine kurulacak. Final ve üçüncü sıra dışındaki tüm seriler, rakiplerden birinin iki zaferine kadar tutulur. Final ve bronz madalyalar, takımlarından birinin üç zaferine kadar oynanır.

Kadın voleybolu Rusya Şampiyonu

Rusya'nın 2018-2019 kadın voleybol şampiyonasında 9-11 arasında yer alan kulüpler iki turda oynayacak. Daha sonra masadaki son çizgiyi alan kulüp, "A" liginin en iyi takımıyla üç zafere kadar popo düellolarında mücadele edecek. Karşılaşmanın galibi gelecek sezon için Rus voleybolunun elitinde konuşma hakkına sahip olacak. Geçiş oyunları mayıs ayı başında planlanıyor.

Komut listesi

Erkekler Süper Lig voleybolu 2018-2019'da görev yapan takımların listesi aşağıda yer almaktadır:

Takım adı Kent
"Zenith" Kazan
"Zenith" St. Petersburg
"Dinamo" Moskova
Kuzbass Kemerovo
"Belogorie" Belgorod
"Meşale" Yeni Urengoy
"Lokomotif" Novosibirsk
"Nova" akçaağaç tohumu
"Ural" Ufa
Gazprom-Ugra Surgut
"Yenisey" Krasnoyarsk
Dinamo-LO çamlık
"Yaroslavich" Yaroslavl
Lokomotiv-Izumrud Ekaterinburg

Kadınlar arasında 2018-2019 Rus Voleybol Şampiyonası Süper Ligi'nde dövüşen kulüplerin listesi şöyle:

Takım adı Kent
"Dinamo" Moskova
"Dinamo" Kazan
Uralochka-NTMK Ekaterinburg
"Yenisey" Krasnoyarsk
"Bölge-Odintsovo" Odintsovo
"Proton" Saratov
Sakhalin -Sakhalinsk
"Leningradka" St. Petersburg
Dynamo Metar Çelyabinsk
"Dinamo" Krasnodar
"Lokomotif" Kaliningrad
"Minsk" Minsk

Erkek yarışmacılar

Erkekler arasında 2018-2019 Rus Voleybol Şampiyonası Süper Ligi, çok ilgi çekici kavgalar vaat ediyor. Yine de, yarışmanın galibi unvanı Kazan "Zenith" e geri dönecek. Nesnel olarak, mevcut rallide, “beyaz-mavi” ile yarışacak kimse yok, çünkü kulüp, oyuncuların ve antrenör personelinin lig kompozisyonunda en iyiye sahip. 2008–2009 sezonundan bu yana Zenit'in 10 olası başlıktan 9'unu alması, sadece Kazan ekibinin yenilmezliği konusunda uzmanların görüşlerini doğruladı.

Diğer başvuru sahiplerini başlık için değerlendirirsek, aşağıdaki başvuru sahiplerine dikkat edilmelidir:

 • Zenit (St. Petersburg);
 • "Belogorie" (Belgorod);
 • Dinamo (Moskova);
 • "Meşale" (Yeni Urengoy).

Zenit St. Petersburg

Geçtiğimiz sezon St. Petersburg "Zenith" in ilk kez Süper Lig'de yaptığı ve hemen Kazan'a kaybettiği finaline ulaştı. Şu anki çekilişte, Alexander Klimkin'in koğuşları, mevsime yoğun bir hazırlık yaparak kanıtlandığı gibi, başarılarını en azından tekrarlamak niyetindeler.Her iki Zenit için ciddi bir rekabet Dynamo ve Belogorie olacaktır. Bu takımlarda, yetenekli koçluk ile “atış” yapabilen bir takım toplanır. Geçtiğimiz yılın şampiyonasının sonuçlarını izleyen ilk üçte sansasyonel olarak görünen "Meşale", offseason'da bir dizi satın alma gerçekleştirdi ve bronz madalya kazanmayı planlıyor.

Kadınları kazanmak için meydan okuyanlar

2018-2019 yıllarında Rusya'nın kadın voleybol şampiyonasında, zafer için yarışmacı çok açık değil. Turnuva, tahmin edilemezliği ile ünlüdür ve en az üç takım da aynı şeyi kazanabilir. Onların arasında:

 • Dynamo (Kazan);
 • Dinamo (St. Petersburg);
 • Uralochka-NTMK (Ekaterinburg).

Son üç sezon Moskova'dan Dynamo Süper Lig'in en iyi takımının unvanını aldı, ancak bu sezon Kazan'dan gelenler 2011'den 2015'e kadar en iyi voleybol takımı olan Kazan'dan intikam almaya karar verdi. üst üste mevsimler) son derece motive ve iyi bir karışımı vardır. Bütün bunlar taraftarların final serisinde başka bir büyük savaşa sahip olacağını gösteriyor.

Bayanlar bay Dynamo Kazan

Yekaterinburg'dan Uralochka'nın en iyi mevsimleri, kulübün ülkede koşulsuz olarak yenilmez olduğu 1990'larda gerçekleşti. Son zamanlarda ekip üçüncü sıraya yerleşmedi, ancak Nikolai Karpol'un genç büyümesi gerekli deneyimi kazandı ve kazanma isteğini göstermeye hazır. Bu sezon, Uralochka'dan ciddi başarılar beklenmiyor, bu yüzden sorumluluk yükü takımı domine etmiyor. Kadın voleybolunda her şey olmasa da psikoloji ve tutum çok çözer, bu yüzden NTMK'nin bir his yaratma şansı vardır.

Böylece, Rus Voleybol Şampiyonası 2018-2019 13 Ekim'de (erkekler için) ve 10 Kasım'da (kadınlar için) başlayacak. Taraftarlar, uzlaşmaz maçlar, muhteşem anlar bolluğu, sitede sinir ve tutku mücadelesi beklerler. Çok sayıda olumlu duyguyu beraberinde getiren Rusya Süper Ligi'ni kaçırmayın.


Related news

Voleybol: Rus Şampiyonası 2018-2019 image, picture
Voleybol: Rus Şampiyonası 2018-2019 97


Voleybol: Rus Şampiyonası 2018-2019 30


Voleybol: Rus Şampiyonası 2018-2019 92


Voleybol: Rus Şampiyonası 2018-2019 23


Voleybol: Rus Şampiyonası 2018-2019 22


Voleybol: Rus Şampiyonası 2018-2019 44